18 بهمن, 1397

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان هرمزگان برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان هرمزگان در سال مالی منتهی به 30 آبان 1397، در مرکز همایش های بین المللی رایزن تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سیمان هرمزگان ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان هرمزگان در سال مالی منتهی به 30 آبان 1397 ، با حضور سهامداران حقیقی، نمایندگان سهامداران حقوقی، نمایندگان شرکت گروه سرمایه گذاری امید و همچنین نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس شرکت در روز 17 بهمن در محل مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، گزارشی از اهم فعالیت های بخشهای مدیریت کارخانه، معاونت بازرگانی و توسعه بازار و معاونت اجرایی در کلیپ تصویری برای حاضران در جلسه ارائه شد. سپس هیئت رئیسه مجمع به ریاست محمد جمالی حسن جانی،  و حضور غزاله تیما ناظر اول، شهرام بابالویان ناظر دوم، مهدی باشتی مدیرعامل و دبیرمجمع، ارغوانی نماینده بورس اوراق بهادار و خان محمدی نماینده موسسه حسابرسی رایمند، تشکیل داد.

در ادامه حسن هراتی معاون مالی و اقتصادی شرکت سیمان هرمزگان، گزارش عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به 30 آبان 1397 را ارائه کرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان هرمزگان

افزایش تولید و فروش سیمان هرمزگان

بر اساس گزارش عملکرد سالانه، سیمان هرمزگان در سال مالی گذشته موفق شد یک میلیون و 955 هزار تن کلینکر و یک میلیون و 482 هزار تن سیمان تولید کند. این میزان تولید 8 درصد بالاتر از ظرفیت اسمی شرکت سیمان هرمزگان است. همچنین در سال مالی گذشته رکورد تعداد روزهای کاری شرکت شکسته شد؛ سیمان هرمزگان در سال گذشته 326 روز کاری تولید داشته است که این میزان بالاترین رکورد شرکت در 5 سال گذشته است.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان هرمزگان برگزار شد

همچنین با وجود رکود صنعت ساختمان در داخل کشور و دشواری‌های صادرات در ماه‌های اخیر، فروش شرکت چه در حوزه داخلی و چه در حوزه صادرات افزایش یافته است. حجم فروش شرکت در مجموع نسبت به سال مالی قبل 8/5 درصد رشد نشان می‌دهد.

در ادامه جلسه، پس از قرائت گزارش حساب‌های مالی شرکت در سال مالی 97 توسط نماینده موسسه حسابرسی رایمند، این گزارش به تصویب سهامداران رسید.

تغییر استراتژی فروش شرکت از فروش اعتباری به فروش نقدی

در این جلسه دکتر مهدی باشتی مدیرعامل شرکت سیمان هرمزگان به تغییر استراتژی شرکت در سال مالی گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین اقدامات سیمان هرمزگان در سال مالی گذشته تغییر استراتژی فروش شرکت و تبدیل آن از فروش اعتباری به فروش نقدی بوده است. در سال مالی منتهی به 30 آبان 96، 75 درصد فروش شرکت به صورت اعتباری انجام می‌شد، این در حالی است که شرکت در سال مالی گذشته 86 درصد فروش خود را به صورت نقدی انجام داده است. این موضوع از طرفی شرکت را از نظر نقدینگی در اختیار، در شرایط مطلوبی قرار داده و صورت جریان وجوه نقد شرکت را به طور معناداری تقویت کرده است و از طرف دیگر ریسک مشکوک الوصول شدن مطالبات شرکت را به حداقل رسانده است.

تقسیم سود 1000 ریالی برای سهرمز

در ادامه ضمن تصویب صورت‌های مالی، سهامداران تقسیم سود نقدی 1000 ریال به ازای هر سهم (معادل 82 درصد از سود محقق شده به ازای هر سهم) را نیز تصویب کردند. این مبلغ برای سهامداران حقیقی از تاریخ یکم اردیبهشت سال 98 قابل پرداخت خواهد بود.

همچنین در این جلسه، روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت انتخاب شد. علاوه بر این، موسسه حسابرسی شاخص اندیشان به عنوان حسابرس قانونی و موسسه حسابرسی و خدمات مالی شهود امین، به عنوان حسابرس علی البدل انتخاب شدند.

, , , ,
تغییر زبان