9 آذر, 1399

افزایش 76 درصدی فروش سهرمز نسبت به سال گذشته

فروش شرکت سیمان هرمزگان در سال منتهی به 30 آبان 1399، در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل 76 درصد افزایش داشته است.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سیمان هرمزگان، پایگاه خبری بورس 24 در گزارشی عملکرد شرکت سیمان هرمزگان را مورد بررسی قرار داده است که متن کامل آن را باهم مرور می کنیم:

شرکت سیمان هرمزگان با مدیریت و تدبیر مناسب در سال جهش تولید علی‌رغم همه چالش ها در دوران سخت اقتصادی، میزان تولید سیمان خود را افزایش داده است. به طوری که در سال مالی منتهی به 30 آبان ماه 1399 معادل 2.217.789 تن انواع سیمان و کلینکر تولید داشته و تولید سیمان این شرکت در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل 21درصد افزایش داشته است.

این شرکت که با نماد سهرمز در بورس و اوراق بهادر ایران شناخته می‌شود، با ثبت رکورد فروش 2.191.406 تن در سال جاری مبلغ فروش خود را به رقم بی سابقه 5،136،947 میلیون ریال رسانیده است که این مبلغ در مقایسه با   مدت زمان مشابه در سال گذشته76  درصد افزایش را رقم زده است.

با توجه به فراز و نشیب بازار سرمایه در ماههای اخیر، سهام سهرمز در مجموع با 46درصد بازدهی، شاهد رشد قیمت بود به طوری که بهای آن از 12145ریال در ابتدای سالجاری به 17750 ریال افزایش یافته است.

شرکت سیمان هرمزگان همواره در زمره برترین شرکت های تولید سیمان کشور و بعنوان تامین کننده سیمان در پروژه های عظیم شناخته می شود که یکی از دلایل آن را می توان ثبات در مدیریت این مجموعه دانست که زمینه اجرای برنامه های بلندمدت و استراتژیک را برای شرکت بوجود آورده است.

این شرکت با رعایت اصول و استانداردهای تولید سیمان در کشورهای دیگر، بازارهای صادراتی جنوب خلیج فارس، جنوب آسیا و آفریقا را از آن خود کرده است و با توانایی حمل و تحویل سیمان و کلینکر در احجام بالا توانسته است گوی سبقت را از رقبای داخلی و خارجی خود برباید و خود را به یکی از بزرگترین صادر کنندگان سیمان و کلینکر کشور تبدیل نماید، از سوی دیگر  این شرکت با گسترش بازار های داخلی خود در مناطقی نظیر مناطق آزاد کیش و قشم و همچنین مرکز و حاشیه های  استان هرمزگان توانسته است سهم بالایی از بازار داخلی کشور را به خود اختصاص دهد.

شایان ذکر است سیمان هرمزگان به تازگی مجوز افزایش 10درصدی نرخ فروش محصولات را دریافت کرده که این افزایش قیمت فروش سیمان پاکتی در پی افزایش قیمت خرید پاکت سیمان بوده است.

برای مشاهده گزارش در سایت پایگاه خبری بورس 24 اینجا کلیک کنید.

, , , ,
تغییر زبان