15 مهر, 1397

عملکرد فیلتراسیون سیمان هرمزگان مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی است

بخش فیلتراسیون سیمان هرمزگان زیرمجموعه واحد مکانیک است که با 4 نفر پرسنل به سرپرستی مهندس محمدباقر لشتغانی پور اداره می شود. وی متولد 65 از شهرستان بندرخمیر می باشد و از سال 1390 به استخدام سیمان هرمزگان در آمده است.

محمدباقر لشتغانی پور، سرپرست واحد نگهداری و تعمیرات فیلترها و الکتروفیلترهای شرکت سیمان هرمزگان ، به اهمیت فیلتراسیون سیمان هرمزگان و نقش بارز آن در کنترل محیط زیست اشاره کرد و گفت: امروزه با توجه به افزایش سطح استانداردهای زیست محیطی و توسعه صنایع ایران، بالاخص صنایع سیمان، لزوم تولید سبز بیش از دوره های پیشین مورد توجه مدیران ارشد سیمان هرمزگان قرار گرفته است و با توجه به استقرار کارخانه در حومه شهرستان بندر خمیر، شرکت سیمان هرمزگان در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی، توجهی خاص به مسائل زیست محیطی دارد و در این مسیر از سیستم های مجهز و پیشرفته فیلترینگ شده که استانداردهای زیست محیطی در آنها به کار رفته است، استفاده می کند.

وی در خصوص آلودگی هوا و استانداردهای هوای پاک گفت: در طراحی و احداث کارخانه سیمان هرمزگان جهت جلوگیری از آلودگی هوا و رعایت استانداردهای هوای پاک، 50 دستگاه بگ فیلتر، 7 دستگاه الکتروفیلتر و یک دستگاه  بگ هاوس در مکان های مورد نیاز و کارشناسی شده خط تولید نصب گردید‌ه‌اند. جهت کنترل راندمان دستگاههای غبارگیر و رعایت الزامات زیست محیطی، دستگاه آنالیزور غبار روی دودکش اصلی کارخانه نصب شده و سنجش خوداظهاری آلاینده های زیست محیطی نیز به صورت دوره‌ای توسط آزمایشگاه‌های معتمد سازمان محیط زیست صورت می‌پذیرد.

عملیات نگهداری و تعمیرات تجهیزات فیلتراسیون سیمان هرمزگان به موقع انجام می‌گیرد

لشتغانی پور در خصوص عمده فعالیت‌های در حال انجام در واحد الکتروفیلتر سیمان هرمزگان گفت: در قسمت فیلتراسیون سیمان هرمزگان 4 نفر نیروی مکانیک به همراه یک سرپرست وظیفه‌ی تعمیر و نگهداری دستگاه‌های فیلترینگ کارخانه را بر عهده دارند. این نیروها روزکار بوده ولی در تمام مواردی که برای فیلترها مشکلی پیش بیاید، چه در روزهای تعطیل و چه شب‌ها، در کارخانه حضور دارند و مشکل را رفع می‌کنند تا عملیات نگهداری و تعمیرات تجهیزات فیلتراسیون سیمان هرمزگان به موقع انجام پذیرد.

با توجه به  اهمیت بالای نگهداری و تعمیر به موقع الکتروفیلترها و نقش پر رنگ آن در حفظ محیط زیست، کارخانه سیمان هرمزگان در اورهال های سالیانه خود پروژه های اصلاحی در عملکرد الکتروفیلترها دارد و هزینه قابل توجهی را به این بخش اختصاص می‌دهد. لذا از بهترین شرکت ها جهت انجام این پروژه ها دعوت به عمل می آورد تا با انجام اقدامات اصلاحی لازم، حجم ریزگردهای خروجی دودکش های کارخانه سیمان هرمزگان در سطحی پایین تر از استانداردهای مصوب سازمان محیط زیست باشد.

, ,
تغییر زبان