27 آذر, 1397

تعویض 525 عدد کیسه بگ هاوس در آسیاب سیمان هرمزگان

شرکت سیمان هرمزگان در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و حفظ محیط زیست ، 525 عدد کیسه بگ هاوس را در آسیاب سیمان هرمزگان تعویض کرد.

بدون شک یکی از جنبه های نگران کننده در مورد هر کارخانه سیمان ، تولید غبار می‌باشد که با در نظر گرفتن اثرات آن در محیط زیست انسانی همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

فیلتراسیون پارچه ای ، یکی از رایج ترین فناوری های کنترل آلودگی هوا است که برای جمع آوری ذرات بسیار کوچک به کار می رود. کیسه بگ هاوس استفاده شده در شرکت سیمان هرمزگان با توجه به قدرت به دام اندازی ذرات در اندازه های حدود 5 میکرون، کارایی مناسبی در جهت حفظ محیط زیست دارد و هزینه های زیادی که جهت تهیه بگ هاوس و کیسه های آن از شرکت های معتبر پرداخت می‌شود، باعث شده که خروجی غبار بسیار پایین تر از استاندارد ملی باشد.

فیلترهای کیسه بگ هاوس نوعی از سیستم های غبارگیر با راندمان بالا هستند

مهندس محمد باقر لشتغانی پور سرپرست فیلتراسیون شرکت سیمان هرمزگان ، درخصوص چگونگی کار این کیسه ها گفت: فیلترهای کیسه ای بگ هاوس نوعی از سیستم های غبارگیر با راندمان بالا هستند که جریان گاز از داخل پارچه عبور داده می شوند، ذرات غبار روی سطح پارچه می نشیند و لایه‌ای از غبار روی سطح پارچه تشکیل می شود که با تکاندن پارچه توسط جت پالس از کیسه جدا شده و وارد قیف می شود.
وی اظهار داشت: بگ هاوس آسیاب 3 سیمان هرمزگان، شامل 525 عدد کیسه بوده که به طور عمودی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و قطر این کیسه ها 160 میلیمتر و ارتفاع آنها 4500 میلیمتر می باشد.
لشتغانی پور ادامه داد: در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی، 10 عدد سبد و 525 کیسه بگ هاوس توسط پرسنل واحد فیلتراسیون در مدت زمان هشت روز تعویض شد.
لازم به ذکر است طی این توقف چند روزه، 105عدد کیسه های بگ فیلتر سیلوی دو سیمان تعویض گردید تا گرد و غبار بالای سیلوهای سیمان نیز از بین برود.

, , ,
تغییر زبان