30 دی, 1398

سیمان هرمزگان در جمع 5 شرکت برتر صنعت سیمان ایران

شرکت سیمان هرمزگان، براساس آخرین رتبه بندی 100 شرکت برتر ایران ، در بین 5 شرکت برتر صنعت سیمان ایران از لحاظ میزان فروش و صادرات دست یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سیمان هرمزگان، در مراسمی که از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار شد، ۵۰۰ شرکت برتر و بزرگ ایران در بیست و دومین سال رتبه بندی شرکت‌ها معرفی شدند. بر اساس اعلام این سازمان، شرکت سیمان هرمزگان در رده پنجم بهترین شرکت های تولیدکننده سیمان از نظر میزان فروش و درآمد قرار گرفت.

سازمان مدیریت صنعتی همه ساله اقدام به رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران می‌کند. این رتبه‌بندی که ۵۰۰ شرکت بزرگ و تاثیرگذار در اقتصاد کشور را معرفی می‌کند با هدف شناسایی جایگاه بنگاه‌های اقتصادی و گروه های صنعتی (رشته های مختلف کسب و کار)، گسترش رقابت بین بنگاه های اقتصادی و کمک به سیاست گذاران اقتصادی کشور انجام می‌شود.

در فرایند رتبه بندی شرکت های برتر، 500 شركت براساس ميزان فروش به پنج دسته صدتايی تقسيم می شوند و شركت‌های هر دسته براساس 32 شاخص ديگر با هم مقايسه و رتبه بندی می شوند به اين نحو، شركت‌هايی با هم مقايسه می شوند كه از نظر اندازه تاحدودی به هم نزديك هستند.

, ,
تغییر زبان