6 مرداد, 1399

تحویل 40هزار تن سیمان صادراتی در یک محموله برای دومین بار در ایران از سوی شرکت سیمان هرمزگان

برای دومین بار 40 هزار تن سیمان صادراتی تولیدی کارخانه‌ای در کشور در یک محموله ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سیمان هرمزگان، در تیر ماه سال جاری 40 هزار تن سیمان بصورت بسته بندی پاکت در اسلینگ بگ به صورت یک جا، در یک محموله و در یک کشتی از سوی شرکت سیمان هرمزگان بارگیری و به افریقا صادر شد که در نوع خود درصنعت سیمان ایران کم نظیر بوده است.
این محموله از طریق اسکله‌ی شهید رجایی در استان هرمزگان در طی 10 روز بارگیری و به مقصد موردنظر ارسال شده است.
امیر سجده ای، معاون بازرگانی و توسعه بازار شرکت سیمان هرمزگان در این باره گفت: زمستان سال گذشته شرکت سیمان هرمزگان برای نخستین بار در تاریخ صادرات سیمان ایران، این حجم از بار را در یک محموله صادر کرده بود که این اتفاق امسال هم تکرار شد. اما انجام این کار در سال جاری با توجه به اوج گرمای فصل تابستان و همچنین شرایط و محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا بخصوص در استان هرمزگان که یکی از استانهای با وضعیت قرمز در این مورد محسوب می شد، نسبت به سال گذشته کار بسیار سخت‌تری بود که خوشبختانه همکاران ما بخصوص در واحد صادرات با تلاش زیاد و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی این موفقیت را رقم زدند.

وی ضمن تشکر از همکاری واحدهای مختلف تولید، اجرایی و حراست کارخانه در انجام این کار مهم افزود: در شرایطی که شیوع بیماری کرونا در کنار تحریم های بین المللی باعث کاهش چشمگیر صادرات از ایران شده است، با تمهیدات و برنامه ریزی های انجام شده در حوزه بازاریابی و فروش صادراتی توانسته ایم تا کنون نسبت به سال مالی گذشته بیش از 24 درصد در حجم صادرات افزایش ایجاد نموده و روزهای بهتری را نیز پیش بینی می نماییم.

شایان ذکر است، این توانایی امکان صادرات سیمان به غرب افریقا، اروپا و سایرمقاصد دریایی دورتر را فراهم می‌کند و می‌تواند بازارهای جدیدی به صنعت سیمان ایران معرفی نماید. بر همین اساس، شرکت سیمان هرمزگان در راستای این استراتژی، تهیه و تامین امکانات و شرایط مورد نیاز برای صادرات محموله های بزرگ سیمان را در دستور کار قرار داده است.

, , , , ,
تغییر زبان