18 آبان, 1398

دکتر باشتی در گفتگو با بورس و بانک : افزایش اطمینان سهامداران و فعالان بازار سرمایه به سیمان هرمزگان

دکتر مهدی باشتی مدیرعامل شرکت سیمان هرمزگان به عنوان مدیرعامل یکی از 40 شرکت برتر بورس ایران با ماهنامه بورس و بانک گفتگو کرد. در ادامه، متن کامل گفتگوی بورس و بانک با مدیر عامل سیمان هرمزگان را مشاهده خواهید کرد.

سیمان هرمزگان طی سال‌های گذشته بارها موفق به اخذ نشان واحد نمونه صنعتی، واحد نمونه کیفیت، واحد نمونه محیط ‌زیست، صادرکننده نمونه، لوح تقدیر برای عملکرد مناسب در شاخص‌های بهره‌وری و … شده است. لازم به ذکر است این شرکت سال جاری نیز در روز جهانی استاندارد موفق به کسب لوح سپاس در امر کیفیت شد که این لوح به مدیرعامل شرکت سیمان هرمزگان اهدا گردید. همچنین شرکت سیمان هرمزگان با توجه به شفافیت مالی و گزارش عملکرد مثبت در بازار بورس، از سوی سازمان اوراق بهادار جز‌‌‌ء 40 شرکت برتر بورس معرفی شد.

به گزارش بورس و بانک، باشتی مدیرعامل شرکت سیمان هرمزگان در خصوص مهمترین دلایل انتخاب این مجموعه صنعتی به عنوان یکی از 40 شرکت برتر بورسی به خبرنگار ما گفت: شناسایی شرکت‌‌های فعال در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام، تعداد و ارزش سهام‌های داد‌وستد شده، تعداد روزهای دادوستد و تاثیرگذاری این دادوستدها بر بازار است.
وی با اشاره به اخذ رکورد بالای سیمان هرمزگان در پارامترهای یاد شده، افزود: این شرکت با توجه به حجم معاملات بالا و روزهای توقف بسیار کم و بازده مناسب سهام طی 6 ماهه اول سال جاری توانست خود را به یکی از نهادهای قابل اعتماد بازار دوم بورس تبدیل کند.
باشتی با بیان اینکه این انتخاب نشان دهنده به بار نشستن تلاش‌های مدیریت و پرسنل وفادار شرکت سیمان هرمزگان است، در خصوص اینکه این انتخاب تا چه میزان در فعالیت‌های آتی شرکت و ارتباط با سهامداران تاثیرگذار خواهد بود، گفت: این انتخاب سبب افزایش انگیزه و تلاش کادر مدیریتی و نیز پرسنل شرکت برای دستیابی به اهداف بالاتر شده؛ از سوی دیگر سبب افزایش اطمینان سهامداران و فعالان بازار سرمایه به شرکت سیمان هرمزگان و مدیران این مجموعه گردیده است.
باشتی در پاسخ به اینکه بازار سرمایه چه دستاوردهایی را می‌تواند برای بنگاه‌های تولیدی به همراه داشته باشد، گفت: بازار سرمایه محلی برای تجمیع سرمایه‌های خرد و مکانیزمی جهت تخصیص هدفمند سرمایه‌ها و نقدینگی‌ها به صنایع، تولیدات و فعالیت‌های مختلف تجاری و اقتصادی است.
وی تاکید کرد: هنگامی ‌که در کشور بازار سرمایه‌ای باثبات و کارا وجود داشته باشد، منابع مورد نیاز برای شروع یا گسترش فعالیت‌های اقتصادی سودآور در هر لحظه مهیا بوده و تامین منابع ارزان قیمت و بلندمدت برای بنگاه‌های اقتصادی نیز به راحتی میسر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سیمان هرمزگان در خصوص برنامه‌های آتی شرکت طی نیمه دوم سال جاری گفت: این شرکت در 6 ماهه دوم سال مالی خود همانند سال‌های گذشته به دنبال حداکثر کردن میزان تولید و فروش، افزایش سهم خود در بازارهای داخلی و افزایش صادرات به کشورهای آفریقایی و کشورهای حوزه خلیج‌فارس است. در عین حال عملی شدن افزایش سرمایه صد درصدی شرکت از محل مطالبات و آورده نقدی نیز یکی دیگر از اهداف 6 ماهه دوم شرکت سیمان هرمزگان در سال جاری خواهد بود.

, , , , ,
تغییر زبان