20 شهریور, 1397

توزیع کیسه های پارچه ای در شهرستان خمیر توسط شرکت سیمان هرمزگان

طرح نه به کیسه پلاستیکی و توزیع کیسه های پارچه ای با هدف آگاه‌سازی شهروندان درباره مضرات کیسه های پلاستیکی و تلاش برای حفظ محیط زیست در بندر خمیر اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سیمان هرمزگان، کیسه های  پارچه ای در بین نانوایی ها و شهروندان شهرستان خمیر توزیع می شود.

سید حسن حسینی معاون اجرایی شرکت سیمان هرمزگان گفت: در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت سیمان هرمزگان و با هدف حفظ محیط زیست، کمپینی با شعار نه به کیسه پلاستیکی در سطح شهرستان خمیر اجرا می شود. در این طرح کیسه های پارچه ای بین نانوایی ها و شهروندان به همراه بروشورهایی با هدف آموزش و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان که بصورت اینفوگرافیک طراحی شده اند، توزیع می شود.

وی ادامه داد: تجزیه کیسه های پلاستیکی بین ۱۵ تا ۱۰۰۰ سال طول می کشد و به همین دلیل رها شدن آن در محیط، زیبایی طبیعت را گرفته و به خاک آسیب می رساند، به همین منظور فرهنگ سازی را از مجموعه خودمان شروع کردیم  و استفاده از کیسه های پارچه ای را به مرور جایگزین کیسه های پلاستیک می کنیم و بر آنیم تا کیسه های پلاستیکی را در مجموعه سیمان هرمزگان به طور کامل حذف کنیم.

مهندس حسینی افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر “حمایت از کالای ایرانی” تمامی این کیسه ها در استان هرمزگان و توسط تولیدکنندگان داخلی استان تولید شده است.

شایان ذکر است:بر اساس تحقیق و بررسی کارشناسان حوزه سلامت، زمانی که نان داغ درون کیسه پلاستیکی قرار می‌گیرد مواد شیمیایی موجود در کیسه با نان ترکیب شده و انواع بیماری ها اعم از سرطان‌ و امراض گوارشی را به همراه می آورد.

, , , ,
تغییر زبان